Home / polish / Iron VR lada dzień złoży Dokument Informacyjny do GPW

Iron VR lada dzień złoży Dokument Informacyjny do GPW

Rada Nadzorcza Iron VR powołała nowego Prezesa Zarządu

Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – ma nowego Prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej spółki od dnia 16 lutego br. funkcję tę pełni Tomasz Szpiner, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży gier wideo. Iron VR realizując założony plan rozwoju, jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. Lada dzień złoży Dokument Informacyjny do GPW w Warszawie.

Przed Iron VR wiele biznesowych i strategicznych wyzwań. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się pozyskać doświadczoną osobę z branży, która posiada, ważne dla tego stanowiska, cechy managerskie. Decyzję o powołaniu nowego prezesa Iron VR podjęliśmy, aby nadać spółce większą niezależność i przyspieszyć jej rozwój. Jednocześnie  pozostanę operacyjnie związana z Iron VR, poprzez pełnienie funkcji Development Directora. – mówi Karolina Koszuta, była Prezes Zarządu Iron VR. – Liczę na to, że Tomasz Szpiner przyczyni się do dynamicznego rozwoju Iron VR i dalszej budowy wartości biznesowej spółki – dodaje Karolina Koszuta.

Tomasz Szpiner posiada bogate doświadczenie na rynku gier wideo. Współpracował m.in. z Ten Square Games, CI Games, czy Boombit. Był zaangażowany w proces tworzenia popularnych tytułów takich jak: Sniper Ghost Warrior 3, Tanks A Lot, czy Looty Woods.

Pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Iron VR to dla mnie nowe wyzwanie. Cieszę się, że mogę być częścią zespołu. – mówi Tomasz Szpiner, Prezes Zarządu Iron VR.

Iron VR powstało w styczniu 2020 r. W grudniu 2020 firma z sukcesem przeprowadziła  kampanię crowdinvestingową, w ramach której pozyskała 2,5 mln zł. Środki z oferty publicznej zostały przeznaczone na działania związane z produkcją gier w oparciu o własne IP lub zewnętrznych producentów, a także na rozwój zespołu.

Model biznesowy spółki zakłada tworzenie zarówno własnych gier VR oraz produkcji VR realizowanych na zlecanie podmiotów zewnętrznych.

W ostatnich miesiącach firma koncentrowała się na przeniesieniu do świata VR popularnego horroru z portfolio produkcyjnego Movie Games – Lust for Darkness VR. Gra trafiła na rynek w październiku 2021 roku. Miesiąc później wydana została jej wersja ocenzurowana – Lust for Darkness VR M. Edition.

Spółka Iron VR planuje dołączyć do grona spółek publicznych jeszcze w tym roku. Prace na Dokumentem Informacyjnym dobiegają końca. W najbliższych dniach zarząd spółki złoży Dokument do GPW w Warszawie. Proces upublicznienia spółki wspiera Dom Maklerski INC SA.