Home / polish / Iron VR złożyło Dokument Informacyjny do GPW w Warszawie

Iron VR złożyło Dokument Informacyjny do GPW w Warszawie

Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – złożyła Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Iron VR planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym roku. Rolę doradcy przy procesie wprowadzenia akcji spółki do obrotu pełni Grupa INC. Studio pod przewodnictwem nowo powołanego prezesa, zaktualizowało strategię rozwoju, której główne założenia to wydawanie co najmniej 2 tytułów rocznie.

 Liczymy na to, że w perspektywie najbliższych miesięcy Iron VR dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. Obecność na małej giełdzie pozwoli nam zwiększyć rozpoznawalność spółki na polskim oraz zagranicznym rynku i umożliwi nam dotarcie do nowej grupy inwestorów. Liczymy, że weryfikacja niezbędnej dokumentacji po stronie Giełdy przebiegnie sprawnie – mówi Tomasz Szpiner, prezes zarządu Iron VR.

Proces upublicznienia spółki wspiera Grupa INC.

Iron VR w grudniu 2020 r. pozyskała od inwestorów 2,5 mln zł. Środki z oferty publicznej są przeznaczane przede wszystkim na działania związane z produkcją gier w oparciu o własne IP lub zewnętrznych producentów, a także na rozwój zespołu.

Zgodnie z nowo zaktualizowaną strategią, spółka Iron VR zamierza koncentrować swoje zasoby na  stworzeniu szerokiej gamy gier opartych o ciekawą koncepcję rozgrywki, bazujących na własnym lub zewnętrznym IP, które będą realizowane w relatywnie krótkim czasie.

Planujemy działać w strategii biznesowej zakładającej wydawanie co najmniej 2 tytułów rocznie. Jednocześnie dalej chcemy pozyskiwać IP z klasycznych gier PC,  tworzyć własne IP w formule gier modułowych, a także realizować prace na rzecz podmiotów zewnętrznych – informuje Karolina Koszuta, Development Director w Iron VR – Niebawem ogłosimy nowy autorski tytuł VR. Obecnie trwają zaawansowane prace koncepcyjne – dodaje.

W ostatnich miesiącach spółka Iron VR koncentrowała się na przeniesieniu do świata VR popularnego horroru z portfolio produkcyjnego Movie Games – Lust for Darkness VR. Tytuł zadebiutował w październiku 2021 r. Miesiąc później do sprzedaży wprowadzono wersję ocenzurowaną – Lust for Darkness VR M. Edition.