O SPÓŁCE

 

Iron VR S.A. jest polską spółką założoną w styczniu 2020 roku przez weteranów branży gier komputerowych związanych z technologią VR (wirtualna rzeczywistość) od początku jej istnienia.

Doskonała znajomość założycieli spółki w temacie rynku Virtual Reality zaowocowała pomysłem na stworzenie studia, które elastycznie i dynamicznie dostosowuje się do wciąż rozwijającej się technologii wirtualnej rzeczywistości. Eksperci wykorzystali niszę i przestrzeń na rozpoczęcie działalności w zakresie- sprawnego tworzenia gier VR, opartego o niezawodne schematy rozgrywki. Tytuły studia będą dostosowywane do potrzeb globalnego rynku gier.

Dwa główne obszary działalności Iron VR to:
Realizacja mniejszych tytułów growych o krótszych okresach produkcji produkcja gier na uznanych IP z regularnych monitorów. Poprzez doświadczenie i wcześniej opracowaną technologię Iron VR jest w stanie sprawnie produkować kolejne tytuły, zarazem poszerzając swoje narzędzia developerskie i umiejętności.

Zespół deweloperski działa w Gliwicach. Spółka konsekwentnie powiększa załogę, aby spełniać swoje założenia i realizować kilka produkcji w roku.

Iron VR współpracuje z Movie Games S.A. Współpraca ta ma na celu przeniesienie dobrze sprzedanych lub zapowiadających się tytułów z portfolio Movie Games S.A. na gogle VR. Carbon Studio zapewnia spółce niezbędne zaplecze sprzętowe VR oraz opracowaną technologię i narzędzia które potrafią wielokrotnie przyspieszyć proces tworzenia gry VR. Doświadczenie i kontakty w branży wirtualnej technologii są również kolejnym atutem i doskonałą możliwością dla rozwoju Iron VR.